Jak vybrat tenisovou raketu?

Tenisová raketa je naprosto nepostradatelnou součástí tenisové výbavy. Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, jak vybrat správnou tenisovou raketu. Dnešní trh s tenisovým vybavením se neustále rozvíjí a do výroby přichází nové technologie, kterým ne každý rozumí.Jak vybrat tenisovou raketu?

  • velikost hlavy tenisové rakety
  • hmotnost rakety
  • vyvážení tenisové rakety
  • délka rakety
  • profil rámu
  • grip tenisové rakety

 

VELIKOST HLAVY tenisové rakety

Velikost hlavy je parametr, který určuje plochu pro odpálení míčku na druhou stranu kurtu. Naprostá většina začátečníků vyhledává rakety s větší velikostí hlavy. Tím si zajistí, že budou mít pro odpal větší plochu. Nevýhoda větších hlav je menší přesnost. Poté, co už budete ovládat základy hry, bude vhodnější přejít na rakety s menší hlavou. S těmi hrají profesionální tenisté na okruhu WTA a ATP. Tyto rakety sice po hráči chtějí více umu, odmění se mu ale větší přesností a rychlostí.

HMOTNOST rakety

Jedním z nejdůležitějších parametrů pro výběr rakety je její hmotnost. Udávané hmotnosti raket jsou vždy bez výpletu. Pro začátečníky a juniorské hráče jsou jistotou lehčí rakety, se kterými se jim bude snadněji manipulovat. Nevýhodou lehčích raket je jejich nepřesnost. Naopak těžší rakety mají větší švih a výbornou ovladatelnost. Nejsou ale vhodné pro začátečníky, kterým neodpustí žádnou chybu.

VYVÁŽENÍ tenisové rakety

Vyvážení rakety se rozděluje na vyvážení do hlavy, na střed a do ruky. Vyvážení je jednoduše řečeno těžiště rakety a měří se od konce rukojeti směrem k hlavě rakety. Pokud je raketa vyvážená do hlavy, pomáhá zesílit úder. Rakety s vyvážením do hlavy jsou vhodné pro začátečníky. Zvolíte-li vyvážení do ruky, budete moci lépe umisťovat a kontrolovat údery. Vyvážení do ruky je vhodné pro pokročilé hráče, kteří mají s hrou jisté zkušenosti.

DÉLKA rakety

Standardní délka tenisových raket se pohybuje mezi 680 a 690 mm. Kratší rakety jsou vhodné zejména pro děti a juniory. Naopak pro vyšší hráče doporučujeme delší rakety. Ty jim umožní větší zesílení úderu a větší dosah u země. Maximální délka tolerovaná u raket je 736,6 mm.

PROFIL RÁMU

Profil rámu, nebo také jeho šířka ovlivňuje konečné chování rakety. Pokud se řadíte mezi pokročilejší hráče, zvolte profil 18 - 21 mm. S takovou šířkou rámu hrají i profíci na velkých turnajích. Pro začátečníky je ideální volbou širší rám (nad 22 mm). Ten přenáší méně vibrací a tak dokážete dát do úderu více síly.

GRIP tenisové rakety

Správně zvolená velikost gripu je pro hru bez potíží velmi důležitá. Nejlepší variantou pro správnou volbu je navštívit naší prodejnu v Praze 4, kde si můžete raketu vzít do ruky. Správnou velikost poznáte tak, že při chycení rakety zůstane mezi konečky prstů a palcem prostor, do kterého se vejde prst druhé ruky. Ten nesmí být ani moc natěsno nebo navolno.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.