Jak vybrat dětskou tenisovou raketu?

Máte doma malého tenistu nebo nadšenou malou tenistku? Tak to si určitě lámete hlavu nad tím, jakou pro ně zvolit vhodnou tenisovou raketu. Přinášíme stručný návod jak a podle čeho tenisové rakety pro děti a juniory vybírat.

  • podle použitého materiálu
  • podle výšky dítěte
  • podle velikosti gripu

 

Z jakého materiálu vybrat dětskou raketu

Rozdíl mezi dětskou (juniorskou) a raketou pro dospělé je ve tvaru rámu. Ten je zkrácený pro pohodlnější manipulaci během hry. 

Pro malé děti jsou jasnou volbou rakety z hliníku nebo kompozitu. Tento materiál je u dětských raket naprostým standardem. V případě, že se již nejedná o úplného začátečníka ale přesto je hráč malý, je možné od raket s velikostí 25 palců vybírat i z raket plně grafitových.

U grafitových dětských raket je hlavní výhodou dobré tlumení vibrací, které nezatěžují dětskou ruku. Dítě se tak může soustředit na další tenisové pokroky bez zdravotních komplikací.

Jak vybrat velikost rakety v závislosti na výšce dítěte

Nejlepší výběr tenisové rakety pro děti je podle jejich výška. Naprostá většina dětských tenisových raket je vhodná do přibližně 13 let (158 cm), kdy je potřeba přejít na rakety pro dospělé se sníženou hmotností. 

Velikosti dětských tenisových raket
Velikost rakety výška dítěte
19 palců do 100 cm
21 palců 101 - 114 cm
23 palců 115 - 127 cm
25 palců 128 - 142 cm
26 palců 143 cm a více

 

Raketa podle velikosti gripu

U dětských raket si nemusíte lámat hlavu se správnou velikostí gripu. Všechny dětské rakety mají vždy univerzální velikost gripu, která odpovídá velikosti dětské ruky. 

Hliníkové dětské rakety Yonex mají velikosti gripů od G000 do G0. Velikost závisí na velikosti rakety, odvíjející se od výšky dítěte.

Dětské a juniorské