Výběr rakety podle zkušeností

Jste začátečník nebo pokročilý hráč a nevíte, jaké parametry by měla být právě vaše ideální raketa? V tomto článku se pokusíme vysvětlit, jaké parametry raket jsou vhodné pro všechny úrovně hry.

  • výběr tenisové rakety pro začátečníka
  • výběr tenisové rakety pro pokročilé hráče
  • výběr tenisové rakety pro zkušené a výkonnostní hráče

 

Výběr rakety pro začátečníky (rekreační hráče)

Každý jednou začínal a jistě by vám řekl, že výběr správného vybavení mu pomohl k rychlejším posunům. Toto se týká nejen tenisu, ale i ostatních sportů. Správně zvolená raketa pro začátečníka je nejen důležitá pro zlepšování, vyhnete se i možným zdravotním komplikacím a naučíte se raketu lépe ovládat. 

Tenisová raketa pro rekreační hráče by měla být spíše lehčí až středně těžká s velikostí hlavy cca 100 in2. V praxi to znamená hmotnost do 285 g. V kombinaci s větší hlavou získáte základní herní zkušenosti. Díky větší hlavě rakety budete mít také větší ideální úderovou plochu (sweet spot) pro odehrání míčku.

  • výhody: nižší pořizovací cena
  • nevýhody: díky větší hlavě horší ovladatelnost, rakety jsou většinou předem vypletené z výroby pouze základním výpletem

 2_4

Jak vybrat tenisovou raketu pro pokročilé hráče

Už máte osvojený základní styl hry a víte, základní techniku? Pak se můžete zařadit do pokročilých hráčů, kteří od rakety potřebují jiné vlastnosti než úplní začátečníci. 

U rakety pro pokročilé hráče si všímejte nejen hmotnosti a velikosti hlavy, ale také jejího vyvážení. Klasikou by měla být hmotnost v rozmezí 285 - 300 g, velikost hlavy 100 in2 a méně. Vyvážení volte na střed (330 - 350 mm). S takto vyváženou raketou budete mít ideální poměr mezi kvalitou hry a přesností.

  • výhody: větší rychlost, lepší ovladatelnost, přesnost

 3_4

Výběr tenisové rakety pro zkušené hráče

Naprosto rozumíte tenisové hře, poznáte na raketě každý gram i to, jak je vyvážená? Pak se jistě řadíte mezi zkušené hráče, kteří hledají to nejlepší vybavení na trhu. Tenisové rakety pro výkonnostní hráče dokáží vyhnat vaší hru na úplně jinou úroveň.

Pro zkušené hráče doporučujeme tenisové rakety s vyšší hmotností (300 g a více) s vyvážením do ruky (330 mm a méně. Zkušení hráči už stoprocentně vědí, jak trefit správný míček a proto jim stačí rakety s hlavou menší než 100 in2.  Vhodný je také užší profil rámu, který pomůže pro zrychlení a zpřesnění hry.

  • výhody: přesnost a rychlost, větší razance, jednoduchá ovladatelnost, rychlejší švih 

 4_4

 Do nové tenisové rakety je vhodné mít také vhodně zvolený výplet, který bude mít všechny parametry, které při hře požadujete. Jak vybrat ten správný jsem vám vysvětlili v minulém článku.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.