Co nesmí chybět v tenisové výbavě?

Stejně jako téměř každý sport, i u tenisu musíte mít na kurtu dost věcí. Pojďme se tedy podívat na to, co si s sebou na kurt i trénink vzíc, bez čeho se neobejdete, ale i na to, jaké doplňky je dobré mít zabalené.

Bez rakety to nepůjde

Zapomenout si vzít na zápas nebo trénink raketu je fatální chyba. Každý správný tenista má raket zabalených hned několik. Při hře se může stát, že vám praskne výplet. V ten okamžik stačí sáhnout do bagu pro druhou a je po problému. Když už vám výplet praskne, nezapomeňte si hned po hře nechat raketu nově vyplést. Nevíte ještě jakou raketu vybrat? V minulém článku jsme porovnali parametry všech Yonex tenisových raket.

Obuv na správný povrch

Tenisová obuv by měla pomáhat kloubům při otřesech, které na ně působí a zároveň by měla být pro hráče pohodlná po celou dobu hry. Každý typ obuvi je vhodný na jiný povrch. Je tedy důležité vždy předem vědět, na kterém povrchu budete hrát, a obuv si připravit. Podrážka pro antuku má výraznější vzorek, aby nedocházelo k přílišnému klouzání. Naopak obuv na beton má podrážku hladší.

Výplet

Výplet je velmi často označován za srdce rakety.  Správně zvolený výplet pomůže při defenzivních i ofenzivních úderech. U výpletu je důležité znát nejen to, zda se jedná o monovlákno, nebo multivlákno, ale je dobré také vědět, na jaké napětí struny vyplést. Vše důležité o výpletech jsme shrnuli v našem předchozím článku.

Omotávka

Omotávky na raketě nemají pouze zlepšovat herní komfort. Jejich parametry jsou tloušťka a materiál mohou výrazně pomoci k pevnému a příjemnému držení rakety. Správná omotávka by měla být vyrobena z materiálu, který je měkký a dostatečně savý. Tím zamezí vyklouzávání rakety ze zpocené dlaně.

Vibrastop

Přenos vibrací z tenisové rakety do ruky se dá eliminovat použitím vibrastopu. Jedná se o malý pryžový doplněk, který se umístí na spodní části výpletu. Guma pohltí nežádoucí vibrace a částečně pomůže od zdravotních problémů. Vibrastop je ideální doplněk pro všechny úrovně hráčů.

Bag

Na tenis potřebujete přenášet prakticky celou výbavu. Pro toto jsou vhodné tenisové bagy, které můžete zakoupit v několika velikostech. Velikosti se rozdělují podle toho, kolik raket do bagu umístíte. Na výběr je od velikosti na jednu raketu, až po 12 raket. Při výběru doporučujeme rozmýšlet, co všechno v tašce budete nosit. U větších bagů je ideální oddělená přihrádka na obuv, která zabrání ušpinění ostatního vybavení.

Ostatní potřeby

nezapomínejte, že při tréninku i zápase budete potřebovat ještě další vybavení a doplňky, které zpříjemní dobu strávenou na kurtech. Do bagu si nezapomeňte uložit tedy: ručník, osušku, láhev s pitím, náhradní omotávky a vše, co si myslíte, že využijete.